Patlamadan Korunma Dökümanı

Patlamadan Korunma Dökümanı (PKD) Hazırlığında 20 Yıllık Deneyim ve Arme Mühendisliği.

Patlamadan Korunma Dökümanı (PKD), patlayıcılarla uğraşan herhangi bir işletme için hayati bir kaynaktır. Bu belge, bir patlama durumunda şirketinizin çalışanları ve müşterileri korumak için alacağı özel güvenlik önlemlerini özetlemektedir. Bir PKD oluşturmak bunaltıcı olabilir, ancak endişelenmeyin – yardım etmek için buradayız!

Patlamadan Korunma Dökümanı (PKD) Hazırlığında 20 Yıllık Deneyim ve Arme Mühendisliği.

Patlamadan Korunma Dökümanı (PKD), “Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkındaki Yönetmelik” hükümleri gereğince hazırlanmaktadır. Arme olarak kurulduğumuz günden bu yana odaklandığımız konuların başında gelen patlayıcı ortamlara (ATEX) yönelik olarak pek çok çalışmaya imza attık.

Sıvı, gaz ve tozların yarattığı patlayıcı ortamlardan kaynaklanan risklerin yönetilmesi için patlayıcı ortamın oluşum mekanizmasının, yayılma sınırlarının ve patlama şiddetinin belirlenmesi gibi spesifik uzmanlık gerektiren konularda Arme’nin birikimine güvenebilirsiniz.

Yürürlükte olan TS EN IEC 60079-10-1 (2021), TS EN 60079-10-2 (2015), TS EN IEC 60079-0 (2018), TS EN 1127-1 (2019) standartları, “Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik”, “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Güvenlik Şartları Yönetmeliği” gibi mevzuatlar, çalışmalarımızdaki başlıca referans kaynaklarını oluşturuyor. Bununla birlikte ele aldığımız proje, konu veya sektöre özel ilgili standartlar doğrultusunda çalışıyoruz.

Patlayıcı ortamlarda (ATEX) yapılan çalışmalar kimya, elektrik, makine mühendisliği disiplinlerinin ortaklığını gerektirmektedir ve Arme’nin deneyimli ekibi bu konuda ideal çözümü sunmaktadır. Petrol, petrokimya, kimya, boya, plastik, ambalaj, akaryakıt, gaz, otomotiv gibi pek çok sektöre yönelik gerçekleştirdiğimiz patlayıcı ortam (ATEX) çalışmalarıında edindiğimiz birikim ışığında hizmet üretmeye devam ediyoruz.

Hizmetlerimiz

  • Patlayıcı ortamların belirlenmesi
  • Tehlikeli bölge (Zone) sınırlarının belirlenmesi
  • Patlamadan Korunma Dokümanının hazırlanması
  • Patlayıcı ortamlarda çalışacak ekipmanların belirlenmesi
  • Patlama etki simülasyonunun oluşturulması
  • Süreli ve proje bazlı danışmanlık
  • Eğitimler

Patlamadan korunma dökümanı ve patlayıcı ortamlarda yaptığımız referanslara buradan erişebilirsiniz.

Patlamadan Korunma Dökümanı (PKD) İhtiyaçlarınız İçin Arme En Doğru Adres

Güvenilir ve profesyonel patlamadn korunma dökümanı hizmetleri arıyorsanız Arme doğru adres. Bu alanda yılların deneyimine sahibiz ve tüm PKD ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olabiliriz. Daha fazla bilgi için bugün bize ulaşın!