• +90 216 337 72 59
  • Tüm sorularınız için
Ex-proof Ekipman Muayenesi

Pek çok insan bunu düşünmekten hoşlanmasa da, kazalar her an ve her yerde olabilir. İşyeri güvenliği, yaralanmaları önlemek ve çalışanları korumak için önemlidir. İşyeri güvenliğini sağlamanın en iyi yollarından biri, düzenli ex-proof ekipman muayenesi yaptırmaktır. Düzenli olarak kontrolleri yapılan ekipmanların doğal olarak kazaya neden olma olasılığı çok daha düşüktür. Ekipmanınızın iyi durumda olmasını sağlayarak iş yerinizi güvende tutmaya yardımcı olabilirsiniz.

Ex-proof Ekipman Nedir?

Ex-proof ekipman muayenesi, çalışanlarınızın ve iş yerinizin güvenliği açısından çok kritik bir konudur.

Ex-proof ekipman, patlayıcı ortamlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu ekipmanlar bir patlamada bulunan aşırı koşullara dayanabilmesini sağlamak için titizlikle test edilir. Amaç, kıvılcımların veya diğer tutuşturma kaynaklarının yangına veya patlamaya neden olmasını önlemektir. Genellikle ex-proof ekipmanlar aynı zamanda petrol kuleleri ve kimya tesisleri gibi tehlikeli yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu tür ekipmanlar, ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından belirlenen katı güvenlik standartlarını karşılamalıdır. Özetle bu tür ekipmanlar, patlayıcı bir ortamda faaliyet gösteren herhangi bir işletmenin önemli bir parçasıdır ve ex-proof ekipmanların muayenesi, çalışanların ve iş yerinin güvenliği açısından kritik bir konudur.

Ex-proof Ekipmanların Muayenesi Neden Önemlidir?

Tüm işletmeler çalışanlarının güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Bu, onları elektrik çarpması, yangın ve patlama gibi tehlikelerden korumayı içerir. Bunu yapmanın bir yolu ex-proof ekipman kullanmaktır. Ex-proof ekipman, yanıcı sıvıların bulunduğu ortamlarda kıvılcım ve patlamaları önlemek için tasarlanmıştır. Bu tür ekipmanların iyi çalışır durumda olduğundan emin olmak için düzenli olarak kontrol edilmesi gereklidir. Bunun yapılmaması ciddi bir kazaya neden olabilir. Ex-proof ekipman muayenesi bu nedenle herhangi bir güvenlik programının önemli bir parçasıdır. İşletmeler bu tür ekipmanları dikkatle inceleyerek çalışanlarını zarardan korumaya yardımcı olabilir.

Bir şirketin ex-proof ekipman muayenesi yapabilmesi için için gerekli olan çeşitli nitelikler vardır. Birincisi, iş yerinde muayene edilecek sistemler hakkında detaylı bilgiye sahip olmasıdır. Bu bilgi, ekipmanın nasıl çalıştığını anlamak ve olası tehlikeleri belirlemek için gereklidir. İkincisi, tehlikeli maddelerle çalışma deneyimidir. Bu deneyim, çeşitli kurslar ve eğitimlerle teorik olarak öğrenilse de, alanda çalışarak da pratiğe dökülmüş olması çok büyük bir avantajdır. Son olarak, denetçi, TÜRKAK gibi tanınmış bir kuruluş tarafından sertifikalandırılmalıdır. Bu sertifika, denetçinin ex-proof ekipmanı güvenli bir şekilde muayene etmesi için gerekli beceri ve bilgiye sahip olduğundan emin olmanız için gereklidir.

TÜRKAK Onaylı Ex-proof Ekipman Muayenesi Hizmetimiz Farklılık Yaratıyor.

Bizler Arme olarak, patlayıcı ortamlarda yapılacak tüm çalışmalarımızı şeffaf, sorgulanabilir, uluslararası geçerliliği olan ve deneyim merkezli bir hizmet anlayışıyla yürütüyoruz. TÜRKAK akreditasyonunun sağladığı avantaj ile patlayıcı ortamlardaki ekipmanların muayenelerini geçerliliği kabul gören bir zemine oturtuyoruz. Sigorta şirketleri, yasal merciler, sistem denetçileri, uluslararası kredi kuruluşları gibi kurumlar tarafından kabul gören TÜRKAK akreditasyonu altında verilen hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle temasa geçebilirsiniz.

Ex-proof ekipman muayenesi ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

TÜRKAK Nedir?

Laboratuarların uygunluğunun denetleyen kurum olan TÜRKAK, akredite edilme işlemlerini uygular. Daha basit bir tabir ile Türkiye’de belgelendirme yapan kuruluşların denetçisi olan kurumdur.

Arme: İş Güvenliğinde 30 Yıllık Tecrübe

İş güvenliği alanında 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Arme, iş yerinizin güvenliğini sağlamak için geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Ex-proof ekipman denetiminden güvenlik eğitimine kadar çalışanlarınız için güvenli bir çalışma ortamı yaratmanıza yardımcı olacak her türlü hizmeti sunuyoruz. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya bir teklif istemek için bugün bize ulaşın.